Technik automatyk

Technik automatyk to wszechstronny kierunek techniczny, obejmujący swoim zakresem elektrotechnikę, elektronikę, mechanikę, informatykę oraz teleinformatykę. Automatyka zajmuje się wykonywaniem, uruchamianiem, konserwacją i eksploatacją instalacji przemysłowych, a także programowaniem i wykorzystaniem sterowników programowalnych w tworzeniu automatycznych linii produkcyjnych. Automatyka coraz częściej pojawia się w życiu codziennym i w pracy człowieka, dzięki niej wynaleziono niejedno urządzenie i maszynę, automatyka ułatwia życie, przyspiesza procesy produkcyjne w przemyśle.

Kierunek uruchamiany we współpracy z pracodawcami, współpracującymi ze szkołą.

Wybierając kierunek technik automatyk nauczysz się:
• montażu urządzeń i instalacji automatyki;
• uruchamiania urządzeń i instalacji automatyki;
• obsługi urządzeń i instalacji automatyki;
• przeglądów technicznych i konserwacji urządzeń i instalacji automatyki;
• diagnostyki i remontu urządzeń i instalacji automatyki.

Zatrudnienie:

Technik automatyk nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy, ponieważ obecnie niemal wszystkie gałęzie przemysłu są ściśle zautomatyzowane Zatrudnienie technikom automatyką oferują firmy produkcyjne i usługowe, wykorzystujące na liniach produkcyjnych i montażowych rozwiązania z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej lub zajmujące się jej kompleksowym projektowaniem, produkcją, uruchomieniem i serwisowaniem.

Technicy automatycy doskonale odnajdują się w działach technologicznych i konstrukcyjnych.

Kształcenie:

4 lata nauki zakończone MATURĄ
i tytułem TECHNIK AUTOMATYK
przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka
języki obce: język angielski, język niemiecki
język angielski zawodowy w branży związanej z automatyką

Kwalifikacje:

EE.17 Montaż i uruchamianie urządzeń automatyki przemysłowej
EE.18 Przeglądy, konserwacja, diagnostyka i naprawa instalacji automatyki przemysłowej

Najnowsze informacje

pawel

Wycieczka klasy 3 TI

12 kwietnia 2024 roku klasa 3 TI pod opieką wychowawcy klasy Pana Mariusza Rakowicza oraz Pani psycholog Wiolety Wysocińskiej uczestniczyli w wycieczce do „Niewidzialnego Świata”.