ADAŚ – MAŁY WOJOWNIK

Nasz 3 letni synek Adaś mimo młodego wieku nosi już za sobą ogromny bagaż przykrych doświadczeń.

Urodził się z wiotkością krtani i lekkim osłabieniem mięśniowym.

Gdy miał 4 miesiące podczas zakładania PEGa doszło do perforacji/przedziurawienia przełyku. Adam został wprowadzony w stan śpiączki na 4 tygodnie. Po 4 tygodniach podczas wybudzania nasz chłopak nie podołał oddechowo. W trybie pilnym założono tracheotomie. Zaczęliśmy ciężką i intensywną rehabilitacje.

Dziś Adaś ma ponad 3 latka. Ruchowo zrobił bardzo duży postęp – biega, skacze. Jest intelektualnie sprawny:) Niestety do dnia dzisiejszego posiada tracheotomie przez którą oddycha. Powstało zwężenie krtani. Adam jest karmiony przez PEG.

Naszym celem na dzień dzisiejszy jest pozbycie się rurki która uwstecznia Adama. Jedynym lekarzem który chce sie tego podjąć to Dr. Sandu ze Szwajcarii. Po przeanalizowaniu dokumentacji zakwalifikował Adama do operacji resekcji tchawicy i zespolenia. Oznacza to, że zwężenie i tracheotomia (rurka) zostaną usunięte podczas jednej operacji.

Nadzieja tchnęła w nasze serca:)

Adam ma szanse oddychać buzią, swobodnie połykać i żyć pełnią szczęścia.

Niestety koszt operacji jest ogromny – 793 937zł.

Z całego serca proszę i błagam o pomoc. Pomóżcie proszę naszemu synkowi by mógł żyć tak jak na to zasługuje.

Rodzice Adama

 

 

Zapraszamy do grupy DYCHA da oddychać – licytacje dla Adasia

Jeśli masz jakiś fant w domu, który może się komuś przydać, a tobie zabiera niepotrzebnie miejsce, to wystaw go na licytacji. Możesz go również przynieś do gabinetu Doradców Zawodowych (Bud D) a my zrobimy to za Ciebie. Poniżej regulamin licytacji.

AKCJA KARTKI Z HASZTAGIEM

W myśl słów, że ”pomaganie jest fajne” wesprzyj proszę zbiórkę pieniędzy na leczenie Adasia.                                                                               JAK POMÓC?
1. Zrób sobie zdjęcie z kartką z napisem: #DychaDaOddychac. Dobrze, gdybyś na zdjęciu pokazał gest jednoznacznie kojarzący się z oddychaniem, np. nadmuchane policzki, nadmuchany balon, dmuchanie         w słomkę itp.
2. W opisie pod zdjęciem dodaj hasztag #DychaDaOddychac i kilka słów o co chodzi. Do opisu dodaj link zbiórki w sie pomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/adas-nowacki
3. Wesprzyj przy tym swoją dyszkę
4. Skoro o ”dychach” mowa, to poproś o wsparcie 10 swoich znajomych, „nominując” ich w opisie, aby i one wzięły udział w akcji i wsparły Adasia swoją dyszką. Niech apel niesie się heeen daleko, a pomoc przybywa zewsząd!! Każda DYCHA ma ogromne znaczenie. Jeśli możesz, zaangażuj w to znajomych, rodzinę itd. – kogo się da.

ADASIOWA KAWA

W tej akcji wpłacamy 5 zł z dopiskiem „Adasiowa kawa” na konto Adasia, a potem parzymy sobie ulubioną kawę, siadamy wygodnie i z uśmiechem delektujemy się … własną dobrocią
LINK DO ZBIÓRKI: https://www.siepomaga.pl/adas-nowacki

AKCJA #BreathChallenge

Zadanie polega na tym by nagrać filmik, w którym wszystkie osoby wykonujące zadanie, wstrzymały oddech na 10 sekund. Osoba prowadząca nominuje trzy firmy, instytucje itd. do włączenia się do akcji. Firmy/osoby, które podejmą się wyzwania wpłacają „co łaska” i nominują kolejne trzy firmy.
LINK DO ZBIÓRKI: https://www.siepomaga.pl/adas-nowacki

 

REGULAMIN LICYTACJI:

 1. Każdy członek grupy może dodać dowolny przedmiot lub usługę na licytację (bez alkoholu, nikotyny, żywych zwierząt, rzeczy niedozwolonych prawem).
  2. Licytacje trwają 5dni i kończą się o godz. 20:00. Prosimy w opisie o podanie daty zakończenia licytacji.
  3. Prosimy darczyńców o dodanie do każdej licytacji informacji o odbiorze/możliwości wysyłki.
  4. Cena wywoławcza jest zawsze 10zł. Przebijamy o minimum 5zł. Nie usuwamy swoich komentarzy oferowana ceną do danej licytacji.
  5. Osoba, która zaoferuje najwyższą kwotę, zostanie po zakończonej aukcji wywołana przez administratora poprzez wpis pod licytacją
  6. Prosimy o uregulowanie wpłaty maksymalnie w ciągu 48h od zakończonej licytacji. Pamiętajmy jak ważny jest czas w zbiórce.
  7. Potwierdzenie wpłaty wklejamy w komentarzu danej aukcji lub na życzenie darczyńcy na priv.
  8. Wpłat dokonujemy na zbiórkę/skarbonkę w siepomaga.pl:
  https://www.siepomaga.pl/dycha-da-oddychac-licytacje-dla-adasia
  BARDZO PROSIMY O NIE WPŁACANIE JAKO ANONIMOWY DARCZYNCA.
  Wpłata powinna zawierać imię, nazwisko oraz nazwę przedmiotu/usługi.
  9. Darczyńców prosimy o wysyłanie przedmiotu dopiero po wpłynięciu pieniążków na zbiórkę Adasia.
  10. Po zrealizowanej transakcji darczyńców prosimy o edycję posta oraz wpis na górze: LICYTACJA ZAKOŃCZONA”
  11. W przypadku braku chętnych do licytacji zachęcamy do ponownego wystawienia przedmiotu/usługi.
  12. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za otrzymane przedmioty.
  13. Bardzo mocno proszę wszystkich o silną mobilizację:) Pamiętajcie dobro wraca:)