Kultura słowa

-używanie poprawnej Polszczyzny
-nie używanie wulgaryzmów
-używanie zwrotów grzecznościowych
-umiejętność poprawnego mówienia i pisania
-kulturalne witanie się oraz żegnanie
-dostosowanie języka do adresata – inaczej mówimy do kolegi, a inaczej do osób starszych
-nie przerywamy mówiącemu
-nie „wykrzykujemy” swojego zdania
-dostosowujemy siłę głosu do sytuacji
-nie śmiejemy się głośno w miejscu publicznym lub towarzystwie najbliższych przyjaciół
-używamy słowa dziękuję, gdy ktoś zrobi dla nas coś co jest jakąś przysługą

 

(opracowała klasa III TS)

Najnowsze informacje

Uczniowie
Karol Kowalski

Wycieczka zawodowa do PCSS w Poznaniu

Uczniowie klas 3TI i 3TM mieli wyjątkową okazję zajrzeć do miejsc, które na co dzień pozostają niedostępne dla większości osób. Wizyta w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym

WIęcej »