Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, który obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty utworzonego w 1773 roku. Dzień ten stał się świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty.

W ZST – CKZiU uroczystą atmosferę tego dnia podkreśliliśmy akademią, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Życzenia pomyślności oraz podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły wyrazili pani dyrektor Renata Perek, przewodniczący Rady Rodziców oraz uczniowie. Ciepłe słowa do społeczności szkolnej skierował również zaproszony przez panią dyrektor pan Leszek Szczepaniak – starszy wizytator Delegatury – Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

W tym wyjątkowym dniu tradycją naszej szkoły jest przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Pani dyrektor dokonała pasowania uczniów klas pierwszych, którzy z rąk wychowawców otrzymali Akty Pasowania.

Niepowtarzalną oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół pod opieką nauczycieli: Magdaleny Nowackiej i Adama Jankowskiego.