Wycieczka klasy 1TM

16 października 2012 roku wybraliśmy się w ramach poznawania różnych zawodów technicznych do Firmy Astromal w Wilkowicach k. Leszna. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska procesowi technologicznemu od momentu projektowo – konstrukcyjnego (kiedy to powstają szkice oraz rysunki wykonawcze, na podstawie których wykonywane są modele i formy) poprzez przygotowanie produkcji aż do gotowego produktu. Mieliśmy także możliwość obejrzenia ciekawych obrabiarek sterowanych numerycznie, jak i nowoczesnych przyrządów m.in. laserowych. Dowiedzieliśmy się także dużo o wyrobach będących elementami autobusów, tramwajów i motocykli. Firma produkuje też wyposażenie placów zabaw (huśtawki, zjeżdżalnie, tablice do koszykówki) oraz elementy do lunaparków. Wszystkie produkty spełniają szereg norm branżowych – zarówno europejskich jak i światowych. Było bardzo ciekawie! Klasa I TM

a3f348e341bea9481db4b428ae0a00db