Pracowite miesiące lekkoatletów

Bardzo pracowicie spędzili wrzesień i październik lekkoatleci z Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie. Już w połowie września startowali w mistrzostwach Leszna szkół ponadgimnazjalnych zdobywając trzy złote medale i awansowali do szczebla rejonowego:

  • Błażej Sobierajski III ELE 110 m przez płotki
  • Marcin Nowicki I TS 800 m
  • Damian Kaczmarek III TM 1500 m

Na zawodach rejonowych również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony ponownie zdobywając trzy medale i awansując do finału wojewódzkiego w Poznaniu:

  • Złote:

Błażej Sobierajski 110 m przez płotki
Marcin Nowicki 800 m

  • Brązowy :

Damian Kaczmarek 1500 m

W finale wojewódzkim w Poznaniu spotkali się najlepsi lekkoatleci z województwa wielkopolskiego, nasi zawodnicy w tym finale odegrali znaczące role:

Srebrny medal zdobył – Błażej Sobierajski na dystansie 110 m przez płotki – 15,23s, tuż za podium na IV pozycji uplasował się Marcin Nowicki na dystansie 800 m – 2,00,78s i na XIII miejscu na dystansie 1500m uplasował się Damian Kaczmarek 4,34,33s.

W październiku natomiast uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie świetnie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Leszna w indywidualnych biegach przełajowych. Złoty medal w kategorii juniorów młodszych zdobył Marcin Nowicki, srebrny medal w kategorii juniorów wywalczył Damian Kaczmarek , a brązowy medal zdobył Błażej Sobierajski. Wymieniona trójka awansowała do finału wojewódzkiego w Żerkowie.