Uczniowie klas TS na pokazach preparatów do czyszczenia układów zasilania i smarowania silników

W dniu 8 października 2013 roku uczniowie klas I, III i IV technikum samochodowego mieli okazję uczestniczyć w prezentacji produktów naftochemicznych wykorzystywanych w samochodach, motocyklach i w branży technologicznej.

Zdjęcie2143 SONY DSC

O produktach PRO-TEC i ich skuteczności opowiadał uczniom absolwent naszej szkoły, który  w bardzo przystępny ale jednocześnie fachowy sposób zaprezentował szeroka gamę tych preparatów stosowanych w zarówno w przypadku silników o ZI, ZS jak i w układach klimatyzacji. Pokaz składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej, która przy pomocy i współudziale nauczycieli zawodu odbyła się w CKP w Lesznie. Przy okazji uczniowie z klasy I TS pierwszy raz byli świadkami czynności diagnostycznych silnika – pomiaru ciśnienia sprężania. Wszyscy zainteresowani z zaciekawieniem obserwowali działanie specjalistycznego preparatu PRO-TEC w praktyce.

Warto nadmienić, że nie była to pierwsza robocza wizyta absolwenta ZST. Wcześniej odwiedzali nas nasi byli uczniowie z prezentacją drukarek 3D. Wszystkie tego typu działania cieszą nas nauczycieli, i są świetnym przykładem dla uczniów na to, że kończąc nasza szkołę można znaleźć dla siebie miejsce na rynku pracy przy jednoczesnym podnoszeniu swoich kwalifikacji (absolwenci są także studentami wyższych uczelni technicznych).

Zdjęcie2161 Zdjęcie2160 Zdjęcie2159 Zdjęcie2154 Zdjęcie2150 Zdjęcie2148 Zdjęcie2147 Zdjęcie2146 SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC