No i wreszcie JEST … !

7 października odbyło się uroczyste otwarcie w naszej szkole Pracowni Filmoteki Szkolnej.Kilka miesięcy wytężonej pracy, ale warto było.  Jedna z sal lekcyjnych przeszła metamorfozę: została wyremontowana, wyposażona w profesjonalny  projektor, system dźwięku, ekran i podłączenie do internetu pozwalające na wyświetlanie filmów on-line. Całość uzupełniają zamontowane na ścianach i suficie panele poprawiające akustykę, elektrycznie zasłaniane kotary oraz nowe, wygodne krzesła.Powstała profesjonalna sala kinowa na 55 miejsc !

Zawdzięczamy to Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej. Realizuje on projekt, którego celem jest powstanie  po jednej takiej sali w każdym województwie. Udało nam się przekonać władze PISF, aby  w województwie wielkopolskim znalazła się ona właśnie w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie.

Dzięki pomocy władz naszego miasta i zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, a także pracy wielu innych osób  we wtorek (7.10) Prezydent Leszna, Pan Tomasz Malepszy oraz przedstawicielka PISF, Pani Anna Sienkiewicz – Rogowska, uroczyście rozpoczęli działalność Pracowni Filmoteki Szkolnej.

Służyć ona będzie uczniom i nauczycielom szkół gimnazjalnych i pozagimnazjalnych z całego regionu w rozwijaniu edukacji filmowej na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, warsztatach i innych imprezach związanych z filmem.

W trakcie uroczystości odbyły się także warsztaty reporterskie dla uczniów oraz debata filmowa : „skrytykuj.pl” promująca świadomą debatę o kinie.

Informację filmową zobaczyć można na stronie TV Leszno:

Wkrótce na kanale Pracowni Filmoteki Szkolnej na  www.YouTube.com zobaczyć będzie można reportaż zrealizowany przez uczniów leszczyńskich szkół w trakcie uroczystości.

Powstanie tej pracowni  to duże wyróżnienie i nagroda za pracę Szkolnego Klubu Filmowego „KADR” działającego w naszej szkole. Już teraz zapraszamy nauczycieli i uczniów do współpracy  i korzystania z „naszego kina” !.

Wszystkich informacji udziela Lider Filmoteki Szkolnej, Piotr Kalitka

( piotrkalitka@wp.pl, tel. 601 86 38 19)