Wielkopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych

24 października Marta Rzonsowska, uczennica klasy 2 TM, wraz z wychowawcą i jednocześnie opiekunem dydaktycznym panem Romanem Martynów, wzięła udział w konferencji podsumowującej „Wielkopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Stypendia otrzymało ponad 500 osób z całej Wielkopolski.

Dzięki niemu Marta, pod okiem opiekuna dydaktycznego przez cały rok poszerzała swoją wiedzę z dziedziny mechatroniki. Zajmowała się także budową autonomicznego line followera oraz robota typu sumo.

Konferencja miała miejsce w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Ze wszystkich nadesłanych prac, Wielkopolski Urząd Pracy w Poznaniu wybrał 5, w tym naszej uczennicy. Marta przedstawiła prezentację o tytule „Robo-sport”, w której opowiedziała możliwościach dzisiejszej robotyki i typach robotów, które toczą ze sobą walkę w czasie zawodów.

Na koniec konferencji odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, przygotowany przez wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Obraz 004