Wybory do Samorządu – znamy zwycięzcę!

Kolejny tydzień uczniowie ZST rozpoczęli od wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybierali go z pośród 5 kandydatów z klas I, II i III. Poniżej przedstawiamy liczbę głosów zdobytą przez kandydatów:

 

Krystian Jakubiak –197 głosów

Jakub Józefowicz – 12głosów

Radosław Kaźmierczak – 33 głosy

Mateusz Mejza – 33 głosy

Wojchech Nyczka – 21 głosów

 


Tym samym wybory na przewodniczącego wygrywa Krystian Jakubiak. Gratulujemy zwycięstwa i mamy nadzieję, że zwycięzca zrealizuje przedwyborcze obietnice.

Okazało się, że wybory nie tylko spełniły swoją zasadniczą funkcję, ale też były lekcją demokracji. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obserwować cały proces wyborczy: począwszy od debaty wyborczej, gdzie kandydaci prezentowali swoje programy, poprzez lekturę plakatów wyborczych, skończywszy na dniu wyborów i oddaniu głosu na swojego faworyta.

Statystyki wyborcze:

Oddanych głosów – 348, w tym ważnych 296

Głosy nieważne – 52

Frekwencja – 76,3%