Streaming – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

W dniu 23 października 2014 roku uczniowie klas I TI oraz III TEL uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Lekcja na żywo, czyli tzw. streaming transmitowana była z otwartego Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Lekcja była wirtualnym wprowadzeniem do podróży przez 1000 lat historii Żydów polskich. Zobaczyliśmy, jak na przestrzeni wieków wyglądało życie polskich Żydów, jak kształtowały się ich relacje z innymi obywatelami. Wraz z naszymi przewodnikami Marią Seweryn (aktorka) i Maciejem Orłosiem (prezenter telewizyjny) przenieśliśmy się do XV-wiecznego Krakowa, zobaczyliśmy XVII-wieczną synagogę w Gwoźdźcu, zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Zwiedziliśmy galerię opowiadającą o Zagładzie. Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce.                                                                                         Zwiedzana przez nas wystawa jest jedyną na świecie ekspozycją poświęconą 1000-letniej historii Żydów polskich.

Obraz 035