Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe

Zespół Szkół Technicznych już 3 rok uczestniczy w projekcie „Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.

W tym roku szkolnym 2014/2015 w ramach współpracy z Politechniką Poznańską otrzymaliśmy propozycję udziału w programie stażowym w prestiżowych firmach w Poznaniu i okolicach, dla najlepszych uczniów uczestniczących w praktykach laboratoryjnych na politechnice.

Staże odbędą się w lipcu 2015., a stażyści otrzymają bezcenne doświadczenie, wynagrodzenie, a być może znajdą zatrudnienie.

Dodatkowo dla uczniów klas III TI i III TM w miesiącu marcu 2015 zostały zorganizowane w ramach projektu bezpłatne kursy zawodowe z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji sieci elektrycznej o napięciu do 1 kV.

Celem kursu było nabycie dodatkowych kwalifikacji oraz przygotowanie do egzaminu nadającego kwalifikacje zawodowe zwiększające szanse na rynku pracy.

grafika_WSMP