Warsztaty animacji poklatkowej

I znowu film zagościł w naszej szkole – tym razem animowany. Szkolny Klub Filmowy „KADR” oraz Filmoteka Szkolna 27 stycznia zorganizowali dla uczniów i nauczycieli leszczyńskich szkół „Warsztaty animacji poklatkowej”. Przez kilka godzin tworzyliśmy swoje pierwsze filmy animowane.

Warsztaty fantastycznie poprowadził Pan Tomasz Solich z Warszawy działający w stowarzyszeniu „8 życzeń”. Udowodnił nam, że realizacja takiego filmu to ciężka praca wymagająca cierpliwości, dokładności oraz precyzji myślenia i działania. Ale przede wszystkim to fantastyczna zabawa i możliwość pracy w zespole.

Była także okazja zobaczenia filmów stworzonych przez uczniów innych szkół w Polsce, a powstałych w ramach projektu stowarzyszenia „8 życzeń”.

W naszych warsztatach udział wzięli uczniowie I LO, II LO, IV LO, ZSE-T oraz oczywiście grupa z naszej szkoły.

Reportaż z warsztatów można zobaczyć na stronie Telewizji Leszno:

http://www.telewizjaleszno.pl/3484,uczniowie-tworzyli-filmy-animowane.html

Zapraszamy także do galerii !