10. Międzyszkolne Spotkania Filmowe

Kolejny raz film zawitał do Zespołu Szkół Technicznych. Tym razem za sprawą dziesiątej już edycji Międzyszkolnych Spotkań Filmowych. Ta coroczna impreza odbywająca się zawsze w marcu na stałe zapisała się w kalendarzu szkoły. Przez trzy dni uczniowie ZST oraz zaproszeni goście z innych szkół obejrzeli filmy, które połączył wspólny temat. W tym roku brzmiał on: „Zawiłe ścieżki młodości”. Impreza odbyła się w dniach: 16 – 18 marca 2015.

Dziewięć wyświetlonych filmów opowiadało o marzeniach, miłościach, radościach- ale także porażkach i rozczarowaniach młodych ludzi. Obejrzeliśmy historię kilkuletniego Pepe, który zakochał się w filmie i kabinie projekcyjnej małego kina („Kino Paradiso” reż G.Tornatore), młodego mnicha poznającego mroczne tajemnice średniowiecznego opactwa („Imię róży” reż. J.J Annaud), ucznia szkoły średniej opiekującego się przez weekend niewidomym pułkownikiem Armii USA („Zapach kobiety” reż. M.Brest) czy losy Wojciecha maltretowanego w dzieciństwie przez ojca („Pręgi” reż. M.Piekorz).

Mamy nadzieję, że obejrzane filmy dostarczyły wszystkim widzom wzruszeń i refleksji.

Do zobaczenia za rok 🙂