IV RAJD PIESZY SZLAKIEM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

W sobotni ranek 14.03.015 roku grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Maciej Beczkiewicz ,Dawid Buchowski , Paweł Ganczarski , Dawid Handke, Natanael Grabkowski, Krystian Rozwalka, Szymon Dworniczak , Mikołaj Klopsz pod opieką p. A.Szczeszek wybrała się na rajd pieszy na trasie Leszno- Osieczna- Wyciążkowo   (łącznie około 15 km).

Po drodze mieliśmy do wykonania kilka zadań. Na Placu Kościuszki musieliśmy dotrzeć pod pomnik poświęcony powstańcom wielkopolskim, na cmentarzu przy ulicy Kąkolewskiej policzyć groby powstańców i zapalić znicz pod pomnikiem Anioła Śmierci, w lesie trzebańskim odnaleźć pomnik poświęcony zamordowanym w 1919r. porucznikom Andrzejewskiemu i Włodarczakowi oraz dotrzeć do miejsca bitwy „pod wiatrakami” w Osiecznej.

Z Osiecznej udaliśmy się na poligon w Wyciążkowie, gdzie musieliśmy rzucać granatami, strzelać z kbks-u, odpowiadać na pytania dotyczące pierwszej pomocy. W rezultacie mimo niesprzyjającej pogody, zmęczenia i ostrej konkurencji ( 11 drużyn) zajęliśmy drugie miejsce.