Klub Literatury Amerykańskiej

Od marca 2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbywają się spotkania Klubu Literatury Amerykańskiej. Prowadzi je pan Tadeusza Żuczkowskiego – pisarz oraz znawca literatury amerykańskiej i brytyjskiej.

W spotkaniach uczestniczą zainteresowani tematyka uczniowie naszej szkoły.

Dyskusje w całości prowadzone są w języku angielskim, a pan Żuczkowski porusza wiele aspektów, dla których warto czytać amerykańskie powieści, zwłaszcza w ich oryginalnym języku. Oprócz samego poszerzania własnych umiejętności językowych można w ten sposób badać kulturę jaka panuje na całym świecie. Do Stanów Zjednoczonych stale przybywa wielu emigrantów praktycznie ze wszystkich zakątków świata tworząc w ten sposób najbardziej zróżnicowane kulturowo państwo. To jeden z wielu powodów, przy którym i tak padały różne nazwiska oraz tytuły. Będąc jednym z uczestników tego spotkania poznałem kilka ciekawych faktów oraz opinii na temat anglojęzycznych powieści i innych dzieł literackich.

 

Eryk Krupka

Uczeń klasy IV TI