Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Samochodowej

image001

Kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w OTWS – w tym roku 10 kwietnia odbyła się XXI edycja tego turnieju. Zespół Szkół Technicznych reprezentowali uczniowie z klasy II TS:

  1. Jonasz Izdebski.
  2. Tomek Michalski.
  3. Adam Płócieniczak.

Tematyka turnieju obejmuje wiadomości z zakresu kwalifikacji M.18., M.12. i M.42.  w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Zarówno test w części pisemnej jak i część praktyczna stanowią bardzo wysoki poziom. W rankingu 58 szkół biorących udział w turnieju nasza szkoła zajęła 41 lokatę. Biorąc pod uwagę fakt, że koledzy są uczniami dopiero drugiej klasy to należy stwierdzić, że bardzo poprawnie zaprezentowali swoje merytoryczne przygotowanie. Za nami n. in. Gdynia, Poznań czy też Pleszew. Ponadto uczniowie zyskali niezaprzeczalne doświadczenie niezbędne podczas egzaminu zawodowego.

Warto dodać, że OTWS realizowany jest podczas Poznańskich Targów Motor Show więc przy okazji nasi uczestnicy turnieju mogli obejrzeć i dotknąć nowości techniki motoryzacyjnej.

Uczniowie podczas wyjazdu do Poznania pojechali pod opieką p. Szymona Biernata.

HPG

DSC08421

DSC08414

DSC08394