Sukces naszych „samochodziarzy”

Jak co roku uczniowie ZST wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym Szkół Ponadgimnazjalnych. Etap powiatowy organizowany przez Polski Związek Motorowy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie odbył się 29 kwietnia . Turniej ma na celu propagowanie i upowszechnianie zasad ruchu drogowego, ale także kulturalnego zachowania się na drodze. Nowością w tym roku były pytania z zakresu historii motoryzacji.

Przygotowany przez komisarza Szymona Jędrzejczaka z Wydziału Ruchu Drogowego leszczyńskiej Policji test okazał się bardzo trudny.

Tym bardziej jest nam miło, że drużyna ZST zdobyła II miejsce w powiecie leszczyńskim. Nasi uczniowie ( zmobilizowani sukcesem) obiecali, że w przyszłym roku powalczą o najwyższe podium – trzymamy za słowo !!

„Srebrna” drużyna Zespołu Szkół Technicznych:

– Filip KUZAK II ME

– Tomasz MICHALSKI II TS

– Adam PŁÓCIENICZAK II TS

————————————————————————————-

O skali trudności testu niech świadczą dwa pytania:

1. W 1913 roku po ulicach Warszawy jeździło:

a) 217 samochodów

b) 324 samochody

c) 512 samochodów

2. Ile załóg brało udział w pierwszym powojennym Rajdzie Samochodowym Automobilklubów Polski w 1946 roku?

a) 47

b) 71

c) 63