Leon też był ZAWODOWCEM

W dniach od 04 do 08 maja 2015 roku grupa młodzieży z naszej szkoły, z klasy trzeciej o kierunku mechatronicznym, przebywała na praktykach zawodowych organizowanych przez Politechnikę Poznańską. Praktyki realizowane były w ramach projektu unijnego: Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe.
Projekt został nagrodzony tytułem „Najlepsza inwestycja w człowieka 2014”.
Grupa dwudziestu jeden uczniów, w ciągu pięciu dni, miała okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym do automatyzacji i robotyzacji produkcji, programowania mikrokontrolerów, konfiguracji sieci, badania układów pneumatycznych. Ciekawym elementem zajęć było programowanie robota przemysłowego firmy Epson. Podczas zajęć młodzi mechatronicy wykazali się dużym zaangażowaniem. Zostało to bardzo wysoko ocenione przez prowadzącego. Wszyscy praktykanci otrzymali certyfikaty, które mogą stać się dla nich przepustką na rynku pracy.
Możliwość obcowania młodzieży z najnowocześniejszymi technologiami w mechatronice,była niewątpliwie najcenniejszym ich doświadczeniem zdobytym podczas praktyk. Dodatkowo, prowadzący zajęcia, przekazał im wiele rad i wskazówek dotyczących zawodu mechatronika. Wykorzystując pobyt w Poznaniu, młodzież miała okazję skorzystania z wielu atrakcji, które oferuje duże miasto.