Chwała ANIMKOM !

Przez kilka godzin,29 maja,ulicami Leszna poruszały się tajemnicze kilkuosobowe grupy młodych ludzi bardzo czymś zaaferowanych; wzrok miały mglisty, na twarzy skupienie, krok niepewny, oczy rozbiegane i … uśmiech na twarzy. To uczestnicy Filmowej Gry Miejskiej pt: „Śladami Animków”. Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Była ona częścią obchodów 50 – lecia istnienia ZST. Tego dnia podobne Gry odbywały się w wielu miastach Polski. Nasza poświęcona była bohaterom filmów animowanych (czyli ANIMKOM, stąd tytuł Gry -„Śladami Animków’), które wszyscy znamy.

Po raz pierwszy w naszym mieście uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (plus reprezentacja Gimnazjum nr 5) podążali śladami bohaterów filmowych rozwiązując w różnych częściach miasta niełatwe zadania. Musieli ułożyć jak najwyższą wieżę Jenga („Katedra”) , uwolnić księżniczkę Fionę ze szponów okrutnego Smoka / Smoczycy („Shrek”), przejść slalom z założonymi Alkogoglami („Arka”), wykazać się zdolnościami wokalnymi i zaśpiewać piosenkę ze znanej bajki („Miś Uszatek”) czy odnaleźć pośród tysięcy książek – tę jedną („Dziwne przygody Koziołka Matołka”).

Dostrzec można było duże zaangażowanie uczestników Gry. Na każdym stanowisku zdobywali punkty, których suma decydowała o zwycięstwie. Jednak na mecie okazało się, że wszyscy byliśmy zwycięzcami: różnice punktowe były minimalne. Ważna była dobra zabawa oraz to, że spotkaliśmy się z postaciami filmów animowanych (nie tylko naszego dzieciństwa). Tak więc wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki i statuetki uczestnictwa. Było to możliwe dzięki naszym SPONSOROM, którym serdecznie dziękujemy !:

• Centrum Edukacji Obywatelskiej;
  • Rada Rodziców Zespoły Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Eletroniczno – Telekomunikacyjnych ;
  • Urząd Miasta Leszna( z Prezydentem, Panem Łukaszem Borowiakiem);
  • podziękowania również wszystkim ludziom, dzięki którym Gra doszła do skutku:

– Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych;

– Panu Markowi Włodarczykowi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie (oraz Paniom Bibliotekarkom);

– Panu Jackowi Schubertowi z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji ;

– Informacji Turystycznej w Lesznie;

Spędziliśmy kilka godzin na wspaniałej zabawie. Mamy nadzieję, iż nie była to ostatnia taka Gra organizowana w naszym mieście.

Chwała ANIMKOM !

Zapraszamy do Galerii zdjęć, a krótką relację z imprezy zobaczyć można tu:

oraz tu: