Najmodniejsze rodzaje aktywności fizyczne

image001

Zdjęcie autorstwa tpsdave / CC BY

  1. Triathlon

W dyscyplinie tej charakterystyczne jest występowanie kombinacji pływania, kolarstwa i biegania. To bardzo ważne, aby odpowiednio przygotować się do triathlonu i przed przystąpieniem do tej dyscypliny wykonać badania lekarskie.

Crossfit to Fight

Zdjęcie autorstwa Arctic Warrior / CC BY

  1. CrossFit

To mieszanka intensywnego treningu siłowego i kondycyjnego. To zdecydowanie lepsza alternatywa dla monotonnych ćwiczeń na siłowni. CrossFit powinno się wykonywać każdego dnia przez 20 minut. Przed przystąpieniem do treningu należy wykonać odpowiednią rozgrzewkę.

image003

Zdjęcie autorstwa / CC BY

  1. Zumba

To niezwykle energiczna dyscyplina stanowiąca połączenie elementów fitnessu oraz tańców latynoamerykańskich. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest polecany każdej osobie. W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko spalają kalorie, ale także doskonale się bawią.

image004

Zdjęcie autorstwa 4maz / CC BY

  1. Bootie Balet

To dyscyplina łącząca w sobie cechy baletu i fitnessu. Doskonale wpływa na mięśnie kręgosłupa i postawę ciała. Co więcej, Bootie Balet doskonale rozciąga ciało.

COMCAM Sailors Take On Tough Mudder

Zdjęcie autorstwa Official U.S. NavyPage / CC BY

  1. ToughMudder

Tę dyscyplinę można nazwać wyścigiem z przeszkodami.  Uczestnicy mają po drodze do pokonania tor przypominający poziomem trudności prawdziwy wojskowy tor przeszkód. Nieodłącznym elementem tej dyscypliny jest błoto i woda. Uczestnicy kończą zazwyczaj wyścig brudni i zmoknięci do suchej nitki.

image006

Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

  1. Ćwiczenia na trampolinie

To kolejna popularna forma ćwiczeń, która doskonale wpływa na równowagę ciała i spalanie tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że skakanie na trampolinie może umożliwić spalanie 1000 kcal w ciągu godziny.

image007

Zdjęcie autorstwa Rance Costa / CC BY

  1. Elite Fitness

Polega na zestawieniu ćwiczeń pochodzących z różnych dyscyplin sportowych i mieszaniu treningu cardio z siłowym. Doskonała metoda dla osób, które są znudzone zwykłym fitnessem czy treningami w klasycznej siłowni.

image008

Zdjęcie autorstwa kellytaylor / CC BY

  1. Aerial joga

Aerial joga zawiera elementy nie tylko jogi, ale również fitnessu, tańca, akrobatyki oraz rozciągania. Ta dyscyplina sportowa doskonale wzmacnia ramiona i brzuch bez obciążania kręgosłupa. W trakcie zajęć charakterystyczne jest wykorzystanie sporego kawałka materiału podwieszonego do sufitu.

image009

Zdjęcie autorstwa Juan Pablo Olmo / CC BY

  1. Kranking

Forma aktywności fizycznej wzmacniająca górne partie ciała, w szczególności mięśnie ramion i tułowia. W trakcie zajęć pracuje się na urządzeniu zwanym krankcycle, które przypomina budową rower.  W tym przypadku jednak „pedałuje” się przy użyciu rąk.

image010

Zdjęcie autorstwa Rance Costa / CC BY

  1. Tabata

To trening wykorzystujący maksymalne możliwości danej osoby. Polega na wykonywaniu krótkich, 4-minutowych treningów interwałowych – przez 20 sekund intensywnie ćwiczymy, natomiast przez 10 sekund odpoczywamy. Przed przystąpieniem do tabaty konieczne jest wykonanie rozgrzewki, zaś po jej zakończeniu trzeba się rozciągnąć.

Redakcja abcZdrowie.pl, 27-04-2015