Nagroda Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej

Tegoroczny Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni miał dla nas – Liderów Filmoteki Szkolnej – wymiar szczególny. Wraz z koleżankami i kolegami z innych województw zostałem nominowany do nagrody w kategorii „Edukacja młodego widza” za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina polskiego. Było to dla mnie całkowite zaskoczenie, ponieważ festiwal w Gdyni kojarzy się przede wszystkim z ważnymi filmami, znanymi reżyserami i wielką galą z „czerwonym dywanem” w roli głównej.

Jednak na nominacji się nie skończyło. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę 16 września, otrzymałem konkursową statuetkę wraz z 21. osobami z Polski!

Niestety z przyczyn osobistych nie mogłem być w Gdyni, czego bardzo żałuję. Nagroda umocniła mnie w przekonaniu, że warto podejmować działania dotyczące edukacji filmowej nawet w tak „technicznej” szkole jak nasza. Zawsze znajdą się uczniowie, którzy chcą kręcić filmy i fotografować. Moim zadaniem jest im nie przeszkadzać oraz pomagać w realizacji celu.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż nagroda trafiła w moje ręce. Przede wszystkim uczniom, którzy pracowali w klubie w ciągu tych lat, a bez których moje działania nie miałyby sensu.
Dziękuję również Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, a szczególnie Pani Annie Sienkiewicz-Rogowskiej (do września Dyrektorowi PISF) i Agacie Sotomskiej za wsparcie oraz możliwość realizacji projektów filmowych i około-filmowych.
Mam nadzieję, iż nagroda ta spowoduje większe zaangażowanie naszych wspaniałych uczniów w pracę klubu i zmobilizuje do realizacji jeszcze lepszych projektów.

CZEKAMY NA WAS !!

Oto nagrodzone osoby w kategorii „Edukacja młodego widza”:
Liderzy Filmoteki Szkolnej: Iwona Baldy (woj. opolskie), Jarosław Basaj (woj. mazowieckie), Justyna Całczyńska (woj. mazowieckie), Katarzyna Czubińska (woj. wielkopolskie), Kinga Dolatowska (woj. zachodniopomorskie), Krzysztof Fortuna (woj. zachodniopomorskie), Agnieszka Grzegórzek-Zając (woj. małopolskie), Ewa Jakubowska (woj. kujawsko-pomorskie), Piotr Kalitka (woj. wielkopolskie), Anna Karp (woj. świętokrzyskie), Aleksandra Kędra (woj. łódzkie), Ewa Klonowska (woj. śląskie), Ewa Magdziarz (woj. lubelskie), Jolanta Manthey (woj. pomorskie), Małgorzata Miszczak (woj. lubuskie), Ewa Musiał (woj. podkarpackie), Magdalena Nogaj (woj. opolskie), Anna Równy (woj. mazowieckie), Magdalena Rudnicka (woj. warmińsko-mazurskie), Ewelina Waląg (woj. dolnośląskie), Mariusz Widawski (woj. małopolskie), Katarzyna Zabłocka (woj. podlaskie), Emilia Żuber (woj. lubelskie).

https://www.pisf.pl/instytut/nagrody-pisf/2015
http://film.onet.pl/wiadomosci/40-festiwal-filmowy-w-gdyni-znamy-laureatow-8-edycji-nagrod-pisf/22td9y

Piotr Kalitka

piotr0915
Statuetka Nagrody PISF. Fot. Marcin Kułakowski, PISF