Inauguracja sezonu pływania dzieci i młodzieży subregionu Leszna

W dniu 15 października 2015 roku odbyła się Inauguracja sezonu pływania dzieci i młodzieży subregionu Leszna w roku szkolnym 2015/2016 organizowana przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym. Na uroczystości została wręczona statuetka „Dobroczyńca” Leszczyńskiego Stowarzyszenia Dzieciom Niepełnosprawnym J.M. prof. dr hab. Maciejowi Pietrzakowi, rektorowi PWSZ im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Następnie stowarzyszenie przyjęło nowego członka do swych szeregów – Drukarnię Leszno i podpisało z nim umowę o współpracy. Na zakończenie został przedstawiony program „Już pływam”. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z planowanymi przedsięwzięciami oraz zadaniami realizowanymi przez stowarzyszenie, a także zgłosić własne pomysły i inicjatywy. Inauguracja roku pływackiego nie mogła oczywiście odbyć się bez naszej szkoły będącej aktywnym członkiem organizacji. Na spotkaniu zostały zaplanowane działania i rozdzielone funkcje
związane z organizacją międzynarodowej paraolimpiady w pływaniu, która odbędzie się już 29 października. Uczniowie naszej szkoły są bardzo zaangażowani w realizacje zadań statutowych stowarzyszenia, a do tego mają styczność z dziećmi posiadającymi pewne dysfunkcje, co nie tylko uwrażliwia ich na potrzeby innych, ale także pozwala nabrać doświadczenia w pracy z osobami potrzebującymi.