Święto nauczycieli i pracowników szkoły

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku we wszystkich szkołach naszego kraju odbywają się uroczystości i akademie. Nie inaczej było i w Zespole Szkół Technicznych. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 ODŚPIEWANIEM – co ważne! – przez wszystkich Hymnu Narodowego.

W trakcie akademii nie zabrakło przemówień, kwiatów i życzeń dla nauczycieli i dyrekcji. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów najmłodszego rocznika. Klasy pierwsze przyrzekały m.in. „godnie reprezentować szkołę”, „dbać o dobre imię szkoły” oraz „rzetelnie wykorzystać czas przeznaczony na naukę”. Jesteśmy przekonani, że słowa dotrzymają…

Dzisiejszy dzień ważny był przede wszystkim dla klas pierwszych. Wszyscy uczniowie zostali pasowani. Ceremoniału tego dokonała Pani Dyrektor Renata Perek oraz Pani porucznik Kamila Fijołek – Makowiecka. Uczniowie otrzymali również z rąk wychowawców Akty Pasowania.

W drugiej części uroczystości odbyło się spotkanie z drużyną tegorocznych Mistrzów Polski na żużlu, (wszak – jak podkreśla wicedyrektor Andrzej Stężały – jesteśmy „najbardziej żużlową szkołą w Polsce!”). Była okazja zdobycia autografów oraz wspólnej fotografii. Spotkanie to było nie lada gratką dla naszych uczniów. Liczymy, że „Leszczyńskie BYKI” i w następnych latach sięgać będą po Puchar Mistrzów Polski!

A z okazji dzisiejszego święta:

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i …. sympatykom ZST życzymy wszystkiego najlepszego!