Wiwat Jubilatka!

2 października bieżącego roku nasza Szkoła obchodziła swoje 50-lecie. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą w bazylice św. Mikołaja, celebrowaną między innymi przez księży-absolwentów. Następnie na szkolnym dziedzińcu, z udziałem kompanii Wojska Polskiego i leszczyńskiej orkiestry odbył się apel pamięci. Wspomnieliśmy żołnierzy 55 Poznańskiego Pułku Piechoty wraz z jego dowódcami, a delegacja uczniów i żołnierzy złożyła kwiaty i znicze na grobach pułkownika Władysława Wiecierzyńskiego oraz nieżyjących pracowników Szkoły.

Główna część obchodów odbyła się w sali gimnastycznej. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością był poseł na Sejm PR – pan Jan Dziedziczak, a także absolwenci Szkoły: Prezydent Miasta Leszna – pan Łukasz Borowiak, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Sławomir Szczot – oraz Starosta Powiatu Leszczyńskiego – pan Jarosław Wawrzyniak. Na uroczystości nie mogło zabraknąć pierwszego Dyrektora naszej Szkoły, pana doktora Alojzego Koniora, któremu pozostali uczestnicy zgotowali owację.

Pani Dyrektor Renata Perek w swoim przemówieniu mówiła o tym, jak w ciągu 50 lat zmieniała się Szkoła, doceniła także pracę swoich poprzedników. Szczególnie podkreśliła sukcesy młodzieży i to , że cieszą nawet te małe, bo w naszej Szkole ważny jest każdy uczeń.

Ważnym momentem uroczyści było wręczenie pani Dyrektor aktu nadania Szkole tytułu „Zasłużony dla miasta Leszna”. Uchwałę o przyznaniu chlubnego wyróżnienia podjęła Rada Miejska.

W uznaniu działań na rzecz Szkoły zasłużeni pracownicy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy, a partnerzy i dobrodzieje – statuetki.

Artystyczną oprawę uroczystości zapewnili uczniowie i absolwenci Szkoły z pomocą nauczycieli – przedstawili program artystyczny, którego mottem może być zdanie: „Konior” łączy pokolenia”.

Warto podkreślić, że uczestnicy obchodów mieli okazję przesłać kartki pocztowe wydane na okoliczność jubileuszu w niecodzienny sposób – pocztą balonową. Organizatorzy przygotowali także wystawę ukazującą Szkołę sprzed lat i tę obecną, a w izbie pamięci zaprezentowano materiały związane z patronem – 55 Poznańskim Pułkiem Piechoty.

50-lecie Szkoły było doskonałą okazją do wspomnień, spotkań po latach i niecodziennych wzruszeń. Następny jubileusz – już za 10 lat!