MEIN BERUF IST SPITZE – MÓJ ZAWÓD JEST NAJLEPSZY

We wrześniu br. Goethe -Institut w Krakowie ogłosił ogólnopolski konkurs „Mein Beruf ist spitze” adresowany do uczniów szkół o profilu zawodowym.

Zadanie polegało na nakręceniu dwuminutowego filmiku w języku niemieckim promującego przyszły zawód, używając do tego minimum 250 słów.

Wyzwanie to podjęło czterech uczniów naszej szkoły z klasy II TS : Marcin Patelka, Bartosz Okręt, Dawid Młynarz oraz Marek Lutowicz.

Wielkim nakładem czasu oraz z ogromnym zaangażowaniem nakręcili film przedstawiający zawód mechanika samochodowego, którego uczą się i który chcą w przyszłości wykonywać.

W filmie pokazali, na czym polega ten zawód, z jakich narzędzi i sprzętów korzystają na co dzień , gdzie można w przyszłości znaleźć zatrudnienie oraz dlaczego ten zawód może stać się życiową pasją.

W realizacji projektu uczniowie mogli liczyć na pomoc swoich nauczycieli. Opiekunami projektu byli:p. Katarzyna Kolan-strona językowa projektu, p. Halina Pacha Gołębiowska – kwestie zawodowe oraz p. Dariusz Bolka – oprawa techniczna. Uczniom z klasy II TS gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Kolan