PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – DBAMY O PRZYSZŁOŚĆ

W dniu 19 listopada 2015r gościliśmy w szkole dwóch wolontariuszy panów Karola Duszczyka i Tomasza Urbańczyka z Firmy AXA rekomendowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy. Dwaj sympatyczni panowie przeprowadzili w klasie I TM2 zajęcia z podstaw przedsiębiorczości w ramach programu DBAM O PRZYSZŁOŚĆ, który ma celu zwiększenie świadomości ekonomicznej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Lekcje prowadzone przez gości z Warszawy metodami aktywnymi pozwoliły obejrzeć krótkie ciekawe filmy o ubezpieczeniach i inwestycjach a następnie poprzez analizę studium przypadku włączały uczniów do dyskusji na temat różnych sytuacji z życia codziennego. Ćwiczenia i podsumowujące prezentacje pokazały uczniom jak ważne dla ich przyszłości jest dokonywanie mądrych wyborów finansowych i ubezpieczeniowych. Uświadomiły młodym ludziom, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się oni i ich bliscy w swoim życiu oraz wytłumaczyły jak minimalizować skutki finansowe tego ryzyka. W drugiej części zajęć uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego warto oszczędzać i jak to rozsądnie zaplanować oraz ćwiczyli zależności między dużymi zyskami z inwestycji i zwiększonym ryzykiem. Wolontariusze AXA bardzo chwalili aktywność i zaangażowanie uczniów – najlepsi w nagrodę otrzymali upominki kubki, pendrajwy. Materiały do prowadzenia podobnych zajęć zostały przekazane panu Andrzejowi Stężałemu, który na pewno wykorzysta je na lekcjach przedsiębiorczości w innych klasach, ale wtedy najbardziej zaangażowani mogą liczyć na oceny a nie na gadżety. W zajęciach uczestniczyła także pani Marzena Tomaszewska – szkolny doradca zawodowy oraz redaktor gazety ABC Jacek Kuik – gdyż spotkanie odbywało się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku trwa od 16 – 22 listopada.