Webinarium … co to takiego???

Webinarium to nowa forma komunikacji między grupami dyskusyjnymi z wykorzystaniem internetu. To połączenie seminarium z siecią WEB (stąd nazwa). Z tego nowoczesnego narzędzia mieli okazję skorzystać uczniowie Szkolnego Klubu Filmowego „KADR” oraz klasa I TS.

16 grudnia (w godz. 9.00 – 10.30) w naszej Filmotece Szkolnej odbyła się konferencja pt.” Jak skutecznie promować swoje działania w mediach”. Wzięły w niej udział – poprzez sieć internetową – grupy uczniowskie z całej Polski.

Bardzo ważnym (w dzisiejszych czasach) aspektem działań jest ich promocja w mediach. Jednak jak to zrobić ? Jak dotrzeć do dziennikarza, który zajmuje się w redakcji – radiowej, prasowej lub telewizyjnej – tematami, które reprezentuje nasza impreza ? Jakimi metodami zdobyć Patrona Medialnego ? Jak zainteresować media właśnie NASZYM projektem ? Jak – skutecznie – dotrzeć do jak największej grupy odbiorców ?

Na te pytania pomogła nam odpowiedzieć Pani Zuzanna Piechowicz, dziennikarka Radia TOK FM, która była prowadzącą i jednocześnie moderatorką internetowego spotkania. Ze swadą, w sposób niepozbawiony humoru, przy pomocy prezentacji oraz poglądowych filmów wzbogaciła naszą wiedzę na ten temat.

Dowiedzieliśmy się jak wypromować nasze działania, w jaki sposób rozmawiać z dziennikarzami, a także jak pozyskać Strategicznego Sponsora Medialnego. W trakcie spotkania można było – poprzez CZAT – zadawać pytania, na które odpowiedzi udzielane były natychmiast przez prowadzącą.

Mamy nadzieję, iż (on-line) spotkanie zaowocuje w trakcie przygotowywania projektów szkolnych, ale także pomoże nam rozmawiać z dziennikarzami w naszej pracy zawodowej, a to już – wbrew pozorom – WKRÓTCE !!!

Naszymi moderatorami w webinarium byli:

Olivier JABŁOŃSKI z kl . I TM1 oraz Jakub Józefowicz z kl. II TEI –

DIĘKUJEMY !!!

ZAPRASZAMY DO GALERII.