Z wizytą w VW Volkswagen Poznań

W połowie grudnia br. klasa 3 TS z naszej szkoły wraz z nauczycielką p. Halina Pacha-Gołębiowską uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej w fabryce VW Volkswagen w Poznaniu – Antoninku. Było to o tyle ciekawe przedsięwzięcie, że klasa trzecia kończy wiodący przedmiot zawodowy związany z budową pojazdów samochodowych i dzięki bezpośredniej obserwacji poszczególnych procesów technologicznych towarzyszących produkcji pojazdów VW uczniowie mogli ugruntować swoją dotychczasową wiedzę w dziedzinie motoryzacji.

Zwiedzanie zakładu połączone było z bardzo ciekawym wykładem na temat historii fabryki, dalszym rozwojem infrastruktury produkcyjnej, a także profilem produkcji.
Na szczególną uwagę zasługiwał fakt, że mogliśmy zobaczyć sposoby zgrzewania i spawania elementów nadwozia oraz bezpośrednio niemal „dotknąć” montowanych podzespołów, jak zawieszeń, kół jezdnych, układów hamulcowych, silników itd. Ciekawych informacji dostarczył sposób zaopatrzenia logistycznego sekcji montażowych.
Końcowym akcentem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta wraz z jego licznymi zabytkami.
HPG

IMG_0459
IMG_0452
IMG_0447IMG_0445IMG_0444