Finał XXII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej

otws2016

1 kwietnia 2016 r. podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu odbył się finał XXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Pierwszy etap – wewnątrzszkolny wyłonił trzech uczniów (trzech techników), którzy reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie. Turniej odbył się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a głównym organizatorem OTWS jest ZSS w Gdańsku. Patronatem OTWS objęli: Politechnika Poznańska, Towarzystwo Techniki Motoryzacyjnej, Warsztat.pl, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i „Nowoczesny Warsztat”. Twarzą XXII edycji TWS był Jakub Bielak – redaktor motoryzacyjny TVN Turbo.
ZST w Lesznie reprezentowali uczniowie: Jonasz Izdebski, Tomek Michalski i Adam Płócieniczak z  klasy 3 TS, a opiekę nad uczniami sprawowała dr inż. Halina Pacha-Gołębiowska.

W finale OTWS wzięło udział ponad 250 uczniów z 66 szkól ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła zajęła w klasyfikacji generalnej szkół 22 miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej najwyższą lokatę:  18 – tą zajął Jonasz Izdebski. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów, ich osobistym zaangażowaniu oraz zgłębianiu wiedzy z dziedziny motoryzacji. Udział w OTWS jest świetnym doświadczeniem w kontekście egzaminów kwalifikacyjnych w zawodzie technika pojazdów samochodowych.

GRATULUJEMY!!!