II Dzień Filmów i Gier @ZST:)

Chyba można zaryzykować twierdzenie, że w naszej szkole „narodziła się nowa tradycja”*. W deszczowe piątkowe popołudnie odbyła się druga edycja szkolnej imprezy Dzień Filmów i Gier. Entuzjaści cyfrowej rozrywki bawili się w turniejach Tekken oraz FIFA 2016. Zabrakło chętnych do grup w CS 1.6, ale honor CSa ratowali indywidualni gracze walczący w CS Global Offensive na własnych desktopach i laptopach. Ciekawostką była Amiga 600 – „prababcia” współczesnych komputerów z całym 1MB pamięci RAM i 1Mhz procesorem. Swoją obecność na imprezie po raz pierwszy zaznaczyła „analogowa” grupa gamerów grająca w planszówkę RPG o nazwie „Dungeons and Dragons”. W rolę Mistrza Podziemi (prowadzącego grę dyspozytora zadań) wcieliła się Marta Rzonsowska.

Wyniki rozgrywek turniejowych:

Tekken

I miejsce – Bórek (IITlm) (obronił zeszłoroczny tytuł mistrza)

II miejsce – Patryk Pabich (IIITi) (również utrzymał drugą pozycję)

III miejsce – Olivier Jabłoński (ITm1)

FIFA 2016

I miejsce – Jacek Wojtkowiak (ITel)

II miejsce – Damian Majorczyk (IITei)

III miejsce – Jakub Szymanowski (IEl)

Gratulacje dla zwycięzców!

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników DFiG, którzy zadali sobie trud i przynieśli mnóstwo sprzętu: konsole, pady, okablowanie, gry, ładowarki, nawet własne desktopy, monitory itp.

Osobne podziękowania dla pani Mirosławy Dubiał i pana Sławomira Wolskiego za opiekę nad graczami.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego

Krzysztof Szczepański

*dla niewtajemniczonych: to cytat z filmu „Miś” St. Barei.