III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

W roku szkolnym 2015/2016 zainteresowani tematyką programowania uczniowie technikum informatycznego wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Infosukces”. Przez pierwszy semestr pracowali oni nad pogłębianiem znajomości algorytmiki oraz programowania strukturalno – obiektowego, a szczególnie nad interpretowanym wizualnym językiem programowania. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do półfinału zakwalifikował się Kamil Tomaszewski, uczeń klasy 3TI, który stworzył interaktywny projekt działania gitary elektrycznej. Link do projektu został podany poniżej (przy jego oglądaniu należy włączyć głośniki). Półfinał zostanie rozegrany 15 kwietnia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

https://scratch.mit.edu/projects/103520638/