Lekcja otwarta ‘’Smak Kuby’’

W czwartek 7.04.2016 odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta niemiecko-angielska. Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele z innych szkół, a naszym celem było dzielenie się doświadczeniem w nauce języków obcych oraz zainspirowanie do wykorzystania aplikacji multimedialnych w nauce języków obcych.

Tematem lekcji był ‘’Smak Kuby’’, a inspiracją do przeprowadzenia tego projektu podróż jednego z uczniów – Patryka Pabicha- na Kubę. Prezentację prowadzili Natalia Wojtkowiak i Mateusz Cichoszewski z klasy 3 TI.

Dzięki takim lekcjom, uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę, ale co najważniejsze również umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu. Uczą się: sztuki autoprezentacji, opanowania stresu, pracy zespołowej, rozwijają swoje umiejętności, podnoszą kwalifikacje.

Dla nauczycieli pokazujemy praktyczne strategie integracji nowych technologii i mediów z codzienną pracą dydaktyczną. Podczas lekcji wykorzystano prezentację multimedialną wykonaną przez uczniów w programie Prezi, a następnie korzystaliśmy z aplikacji internetowej Kahoot.

Uczymy różnymi zmysłami, dlatego smakujemy owoców, słuchamy kubańskiej muzyki i podziwiamy błękit karaibskiego morza.

Lekcję przeprowadziły: nauczycielka j.niemieckiego mgr Beata Pietrzak , nauczycielka j.angielskiego mgr Joanna Mizuro.