Maturzyści u stóp Matki Bożej w Częstochowie

Dnia 26 kwietnia 2016 roku uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami udali się z pielgrzymką na Jasną Górę w Częstochowie.
Wrażeniami z Częstochowy dzieli się Artur: Pielgrzymka była bardzo udana, wymodliłem sobie wiele łask i myślę, że to pomoże mi na egzaminach maturalnych i w dalszym życiu.
W Jasnogórskim klasztorze uczestniczyliśmy we Mszy świętej i odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Część młodzieży, pomimo chłodu i silnego wiatru, weszło na wieżę.
Z Częstochowy udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie znajduje się niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Marcin o tym miejscu wyraził się w następujący sposób: ogrom zła wyrządzonego w tym miejscu jest nie do opisania i skłania do refleksji nad ludzkim życiem i postawą wobec drugiego człowieka. Byłem tam drugi raz i zrobiło to na mnie jeszcze większe wrażenie niż dwa lata temu.
Cała grupa dzielnie zniosła trudy pielgrzymki. Nie zabrakło doświadczenia wspólnoty i dobrego humoru.
Dziękujemy wszystkim za zachowanie wysokiej kultury osobistej w tych szczególnych miejscach związanych z historią naszego narodu. Jesteśmy dumny, że mamy taką młodzież.