TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

W dn. 4.04. – 7.04. br. uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z  Zespołem Szkół Ekonomicznych w Lesznie  uczestniczyli w  XI Międzyszkolnych Spotkaniach Filmowych.   W tym roku odbywały się one pod hasłem: „ Tydzień Filmu Niemieckiego”.

Projekcje filmów miały miejsce – oczywiście – w naszej Pracowni Filmoteki Szkolnej, gdzie młodzież w miłej atmosferze obejrzała ciekawe pozycje niemieckiej kinematografii.    Repertuar wyświetlanych filmów był bardzo zróżnicowany: począwszy od fantastyki poprzez dramat, film obyczajowy skończywszy na komedii.  Wszystkie filmy wyświetlane były w niemieckiej wersji językowej.

Było nam tym bardziej miło, że gościliśmy nasze koleżanki  i kolegów z Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z opiekunami. W imprezie wzięło udział w 144 uczniów.  Ideą tego przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do oglądania filmów w języku niemieckim oraz do poszerzania swoich umiejętności językowych.

„Tydzień Filmu Niemieckiego” zorganizowany został po raz pierwszy i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

Tytuły filmów:

 

  1. „Polska Love Serenade” reż. Monika Anna Wojtyllo
  2. „Krabat” reż. Marco Kreuzpaintner
  3. „Mondscheinkinder” reż. Manuela Stacke
  4. „Am Ende kommen die Touristen” reż. Robert Thalheim

 

 

Serdeczne podziękowania dla pana Piotra Kalitki za pomoc w obsłudze technicznej.

Mamy nadzieję, że obejrzane filmy dostarczyły wszystkim widzom mnóstwa wrażeń

 

Organizatorami Międzyszkolnych Spotkań Filmowych były: pani Liliana Zimniak i Małgorzata Streubel ( Zespoł Szkół Ekonomicznych ) oraz Katarzyna Kolan  i Beata Pietrzak .

IMG_5484

IMG_5489

IMG_5491