Badminton w Zespole Szkół Technicznych

To w naszej szkole, Zespole Szkół Technicznych badminton zawitał do Leszna.
26 października 2016 roku na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia pokazowe z badmintona, które poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły Mariusz Rakowicz. Zaproszeni przez dyrekcję szkoły i nauczyciela Mariusza Rakowicza zawodnicy UKS „Kopernik” Słupca zaprezentowali w sposób profesjonalny trening i grę w badmintona. Zajęcia pokazowe przeznaczone były przede wszystkim dla najmłodszych dzieci naszego miasta, aby zachęcić ich do uprawiania tej widowiskowej gry. Oczywiście również uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość zgłębić tajniki tej gry podczas zajęć w każdą środę w godzinach 15.00 – 16.30, na które serdecznie zapraszamy. Całą uroczystość uświetnił śpiewając znane utwory Kacper Urbaniak, który choruje na łamliwość kości i porusza się na wózku, co jednak nie przeszkadza mu realizować się w muzyce. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia relacji z tej imprezy na TV Leszno, a chętnych do spróbowania swoich sił w badmintonie.
Wspominając to wydarzenie będziemy pamiętali, że u nas to się zaczęło – BADMINTON W Lesznie.