Badmintonowy debiut ZST

Po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie nasza drużyna zagrała w Finale Wojewódzkim w drużynowym badmintonie chłopców, który odbył się 30 listopada 2016 roku w Kępnie. Naszą szkołę pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Rakowicza reprezentowali: Bartosz Kowalski i  Mateusz Chróścik – obaj 2TOS oraz Marcin Pianka – 1TM2.

I debiut ten należy uznać do udanych.

Mimo tylko kilku zajęć z badmintona chłopcy chcieli zweryfikować swoje umiejętności – ale też i braki – na tle rówieśników z innych szkół województwa wielkopolskiego. I ta weryfikacja nie wypadła najgorzej. Wśród 16 startujących szkół w Finale Wojewódzkim zajęliśmy wysokie 7 miejsce.

Wiemy już nad czym trzeba pracować, co poprawić w naszej grze i mamy nadzieję, że z roku na rok będzie już tylko i coraz lepiej.

Wyniki naszych zawodników:

ZST Leszno – LO Wolsztyn             3:2

ZST Leszno – ZS Puszczykowo       2:3

ZST Leszno – ZS nr 1 Zbąszyń        3:1

ZST Leszno – LO Trzcianka            0:3

 

Kolejność końcowa Finału Wojewódzkiego w drużynowym badmintonie chłopców:

  1. LO nr 4 Poznań
  2. LO nr 1 Kępno
  3. LO Słupca
  4. ZS Puszczykowo
  5. ZSR CKP Kaczki Średnie
  6. LO Trzcianka
  7. ZST Leszno
  8. ZS nr 1 Zbąszyń