MIKOŁAJKOWE ŁAMANIE GŁOWY

Dnia 6 grudnia 2016 roku w ZST w Lesznie odbył się konkurs matematyczny „MIKOŁAJKOWE ŁAMANIE GŁOWY”. Uczniowie z klas drugich i trzecich w 3-osobowych zespołach rywalizowali o nagrodę niespodziankę.

I etap konkursu polegał na rozwiązaniu rebusów i łamigłówek matematycznych. Trzy zespoły, które rozwiązały poprawnie najwięcej zadań awansowały do II etapu konkursu.

II etap polegał na rozwiązaniu 6 zadań, których wyniki stanowiły sześciocyfrowy kod, potrzebny do otwarcia walizki z nagrodą.

Komisja konkursowa w składzie: Justyna Dudzińska i Agnieszka Michalak czuwały nad przestrzeganiem zasad uczciwej rywalizacji między zespołami oraz wyłoniły ścisłą „trójkę”.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klas: 2TI1, 2TI2, 2TEL, 2TM1, 2TS, 3TI, 3TS i 3TEI.

Do finału przeszły drużyny z klas: 3TI, 2TI1 i 2TI2.

Zwycięzcą została reprezentacja klasy 2TI1.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy