Jasełkowe przedstawienie w ZST

W ostatnim tygodniu zajęć przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera. W klasach odbywały się spotkania wigilijne, rozbrzmiewały kolędy, uczniowie przemykali po korytarzach z tacami pełnymi smakołyków…  Dodatkowo  końcówka semestru dała o sobie znać spiętrzeniem wyzwań wobec uczniów, a także nauczycieli.  Kulminacja tych nastrojów nastąpiła 22 grudnia podczas jasełek, przygotowanych głównie przez uczniów klas pierwszych. Zaprezentowali oni przedstawienie łączące watki biblijne związane z narodzeniem Chrystusa oraz współczesne, które nietrudno zaobserwować w życiu. Młodzi aktorzy z zaangażowaniem wystąpili w swoich rolach, a wcześniej przygotowali stroje. Oprawę muzyczną zapewnił kwintet dęty złożony z uczniów naszej szkoły, a całość działań koordynowali nauczyciele – pani Justyna Wilecka i pan Dariusz Bolka. Oczywiście,  nie zabrakło świąteczno – noworocznych życzeń oraz wspólnego kolędowania. Tak właśnie zamknęliśmy 2016 rok i weszliśmy w kolejny, 2017: oby przyniósł nam siły do pracy i wiele dobrych chwil!