Wycieczka zawodowa do firmy Werner Kenkel w Krzycku Wielkim

Klasa 2TM1 5 stycznia brała udział w wycieczce zawodowej do firmy Werner Kenkel. Zakład ten jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i nowoczesnym, kolorowym wydrukiem offsetowym oraz materiałów POS (Point of Sale: stendy, ekspozytory, displaye). W trzech zakładach zlokalizowanych w Krzycku Wielkim w południowej Wielkopolsce oraz Bochni k. Krakowa zatrudnionych jest łącznie 1100 osób,  a wytwarzane tu produkty dostarczane są do ponad 600 firm w kraju i za granicą.

W regionie Leszczyńskim jest to czołowa firma stosująca w swojej produkcji tak nowoczesne urządzenia i systemy mechatroniczne. Uczniowie mieli okazję zobaczyć w akcji np. jedną z najnowocześniejszych na świecie tekturnic produkujących nawet 150 kilometrów tektury             w ciągu 8 godzinnej zmiany. Wrażenie zrobiły również nowoczesne kolorowe drukarki offsetowe tworzące wysokiej jakości wydruki na kilkumetrowych powierzchniach. Na uwagę zasłużył również zautomatyzowany i nowoczesny sposób przekazywania i pakowania produktów, oraz produkcja energii elektrycznej na potrzeby zakładu i regionu w prądotwórczych agregatach gazowych.

Nadrzędnym celem Grupy Werner Kenkel jest prowadzenie działalności w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, poprzez wdrażanie oraz stosowanie nowoczesnych technologii minimalizując ryzyko negatywnego wpływu na środowisko.