Ciekawa lekcja samorządności z Prezydentem Miasta Leszna

W dniu 12.04.2017 na zaproszenie uczniów ZST przybył do szkoły Prezydent Miasta Leszna p. Łukasz Borowiak. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania tradycyjnego sto lat panu prezydentowi z okazji wczorajszych 42 urodzin. Następnie pan prezydent opowiedział o swojej drodze do tego stanowiska oraz blaskach i cieniach sprawowania już ponad dwa lata tej zaszczytnej funkcji. Następnie odpowiadał na pytania zgromadzonych w Filmotece Szkolnej ZST uczniów wszystkich klas szkoły. Pytania dotyczyły infrastruktury Leszna, komunikacji, inwestycji, parkingów, teatru, pikniku szybowcowego, majówki i bieżących spraw. Wiele pytań dotyczyło także rozwoju miasta Leszna, szans młodzieży na dobrą pracę i współpracy z okolicznymi gminami. Była to bardzo ciekawa lekcja samorządności. I mimo, że trwała ponad godzinę wywołała duże zainteresowanie wśród uczestników. Spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń świątecznych przez Prezydenta, natomiast uczniowie złożyli również życzenia wielkanocne dołączając przygotowany własnoręcznie przez uczennice naszej szkoły koszyczek wielkanocny z zającem.