Pracowita WIOSNA

Wiosną dużo się dzieje w naszym technikum samochodowym. Klasy II TS (20 kwietnia) oraz I TSM (21 marca) będąc na wycieczce zawodoznawczej w fabryce Volkswagena w POZNANIU miały okazję zapoznać się z procesem montażu nadwozi do pojazdów Caddy i T5 oraz operacjami zgrzewania i spawania. W procesach tych wykorzystuje się nowoczesne zrobotyzowane narzędzia. Praca człowieka ogranicza się do kontroli robotów. Wielkie wrażenie robiły potężne roboty, których praca przypominała taniec. W spawalni z pojedynczych blaszanych części powstaje konstrukcja przyszłego samochodu – karoseria. Dział ten w ciągu doby opuszcza łącznie ok. 700 gotowych nadwozi Caddy i T5.

W dniu 20 kwietnia dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego organizowanego przez Polski Związek Motorowy. Drużyna Technikum nr 2 to uczniowie kl. III TS:
– Marcin Patelka
– Kamil Jąder
– Bartosz Okręt

Zajęli drugie miejsce ustępując tylko jednym punktem zwycięskiej drużynie. GRATULUJEMY !

Zasadniczą Szkołę Zawodową reprezentowali uczniowie kl. III ME:
– Jacek Zajdel
– Mateusz Nowak
– Jakub Łuczak

Drużyna zajęła czwarte miejsce.

Wszystkim uczestnikom i laureatom turniejów serdecznie gratulujemy !

TSM_VW_Poznan
IMG_9730
_DSC0567