PRZEDSZKOLAKI W TECHNIKUM

16 maja 2017 roku na zajęciach z badmintona w ramach współpracy z lokalnym środowiskiem gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Lesznie – grupa „Króliczki”.

Dzieci uczestniczyły w swoich pierwszych zajęciach z badmintona pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Technicznych – Mariusza Rakowicza i Renato Kaźmierczaka.

Zajęcia oparte były przede wszystkim na grach i zabawach oswajających z rakietką i lotką do badmintona. Dzieci spróbowały także wykonać swoje pierwsze odbicia najpierw przy użyciu balonu a później już lotki. Uczyły się prawidłowo trzymać rakietę w dłoni oraz wykonać swój pierwszy serw bekhendowy, jako pierwszy nauczany element techniczny w badmintonie, który pozwala rozpocząć grę.

Bardzo miła sportowa atmosfera panująca na zajęciach oraz zaangażowanie przedszkolaków podczas gier i zabaw, miejmy nadzieję zaowocuje udziałem tych młodych mieszkańców naszego miasta w regularnych zajęciach sportowych mających na celu rozwijanie ich uzdolnień sportowych.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodki prezent ufundowany przez prowadzących zajęcia nauczycieli w postaci czekolady.

Dyrekcja Szkoły Pani Renata Perek za współpracę i umożliwienie zajęć obdarowana została pięknymi podziękowaniami – laurką wykonaną własnoręcznie przez dzieci. Przedszkolaki w swoich podziękowaniach nie zapomniały także o naszych nauczycielach wychowania fizycznego wręczając im także podziękowania.

Serdecznie dziękujemy nauczycielkom Przedszkola nr 21 w Lesznie paniom: Annie Przybylak i Aldonie Jedraszyk, za to, że wzięły udział w tej nietypowej lekcji w naszej szkole. Mamy nadzieję, że dzieci bawiły się świetnie i powrócą w mury naszej szkoły, czy to na zajęcia z badmintona czy w przyszłości już jako uczniowie ZST. Zapraszamy.

laurka