Przedszkolaki znów w Technikum na badmintonie

Tym razem 30 maja 2017 roku w ramach współpracy z lokalnym środowiskiem gościliśmy na zajęciach z badmintona grupę „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego nr 20 – Baśniowa Kraina pod opieką Pani Iwony Dera oraz Pani Edyty Polnej.

Dzieci pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego naszego Technikum – Mariusza Rakowicza i Renato Kaźmierczaka poznawały pierwsze tajniki gry w badmintona. Zajęcia, tak jak i podczas pobytu poprzedniej grupy przedszkolnej dwa tygodnie temu, miały na celu oswojenie się dzieci z rakietką, lotką i boiskiem do gry. Całość zajęć była oparta na grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem sprzętu do gry w badmintona. Tak więc dzieci bawiły się m.in. w berka z lotką, wyścigi z lotką, podbijały balony rakietką, czy uczyły się serwu krótkiego przez siatkę.

Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia ruchowe, a każda drużyna chciała pokonać innych i zająć pierwsze miejsce.

Na zakończenie dzieci obdarowane zostały przez naszych wuefistów pysznymi soczkami.

Miejmy nadzieję, że choć część z tych maluchów zobaczymy jeszcze w naszej szkole na regularnych zajęciach z badmintona, na które już zaprasza Pan Mariusz Rakowicz od września w poniedziałki i środy w godz. 16.00 – 17.30.