SPORTOWY FESTYN SZKOLNY

3 czerwca 2017 roku (sobota) odbył się w naszej szkole Sportowy Festyn Szkolny zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły.

W tym roku Święto Sportu miało charakter zabawy na wesoło, opartej na śmiesznych, nietypowych zmaganiach.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: rzut kaloszem, przerzucanie opony, wyścig taczek wypełnionych piłkami, wyścig w workach, strzały na bramkę po zaburzeniu zmysłu równowagi, wyścig z oponą oraz w konkursie wiedzy pomocy przedmedycznej.

Każdy z uczestników festynu startował w każdej konkurencji a wynik był naprawdę sprawą drugorzędną. Liczył się sam udział i dobra zabawa. Szkoda tylko, że nie wszyscy uczniowie naszej szkoły skorzystali z możliwości fajnej zabawy na świeżym powietrzu. Niech żałują, bo było super.

Po skończonych zmaganiach przyszedł czas na rywalizację klasową w przeciąganiu liny. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się klasa 1 TI1. Drugie miejsce zajęła klasa 2 TOS a trzecia była 2 TI2. Pozostałe klasy – 1 TSM, 1 TM2 oraz klasa 2 TEL zajęły ex aequo czwarte miejsce.

Podsumowaniem imprezy było wyróżnienie klas, które najliczniej uczestniczyły w Sportowym Festynie Szkolnym.

Wśród klas pierwszych podium wyglądało następująco:
1 miejsce – 1 TM2
2 miejsce – 1 TI1
3 miejsce – 1 TSM
Klasy drugie:
1 miejsce – 2 TOS
2 miejsce – 2 TI1
3 miejsce – 2 TI2
Klasy trzecie:
1 miejsce – 3 TS
2 miejsce – 3 TLM
3 miejsce – 3 TI

Zwycięskie zespoły otrzymały patery z owocami z rąk Pani Dyrektor Szkoły Renaty Perek oraz Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Justyny Przewoźnej.

Jeśli ktoś myśli, że w taki sposób zakończył się Sportowy Festyn Szkolny to się grubo myli.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze pomiędzy uczniami a nauczycielami.

Pierwsi na parkiet wyszli siatkarze. I tutaj duża niespodzianka. Nauczyciele w składzie: Grzegorz Pilzak, Janusz Świątkowski, Renato Kaźmierczak, Krzysztof Szczepański, Tomasz Andrzejczak oraz Sławomir Wolski pokonali uczniów 2:0 w setach 25:15 ; 25:20. Mecz sędziowali: Dariusz Górski i Mariusz Rakowicz.

Jedyną szansą na rewanż dla uczniów pozostał mecz piłki nożnej. I tutaj uczniowie okazali się lepsi. No cóż, kondycja u nauczycieli już nie taka! Wynik co prawda nie jest bliżej znany, bo była to już taka gra przyjaźni, ale na pewno mecz wygrali uczniowie.

Nie pomógł nawet pan Tomasz Budny, który w piłkarskich zmaganiach dołączył do zespołu nauczycieli.

Sportowy Festyn Szkolny ‘2017 przeszedł już do historii i pomału czas już zacząć myśleć o kolejnym.

Serdeczne podziękowania za ogromny wkład w organizację imprezy należą się: Panu Dariuszowi Górskiemu, Panu Renato Kaźmierczakowi oraz Panu Mariuszowi Rakowiczowi, a także odpowiedzialnym za stanowisko pomocy przedmedycznej Paniom: Annie Glinkowskiej i Iwonie Pilarczyk.

Do zobaczenia za rok!