Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 roku, w gmachu ZST odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Świętowaliśmy również przyjęcie, w poczet naszej szkoły, uczniów klas pierwszych.
Podczas akademii poznaliśmy „ Bohaterów literackich w awansie zawodowym nauczycieli”:
Wiedźmina jako nauczyciela stażystę, który „ …wciąż walczy z dziwolągami, których istnienia nie rozumie. IPET, STATUT, CDN to hydry, które mógłby powalić jednym ciosem, a reszta awansowego klanu w podzięce zapewne przyniosłaby mu porządne skórzane trzewiki, bo długo, oj długo, go nie stać będzie na te z wysokiej półki.”
Bilbo Bagginsa jako nauczyciela kontraktowego, który „… swoje dotąd zdobyte doświadczenie skrzętnie układa w wiecznie rozrastającej się biblioteczce. Wyglądem przypomina trochę spiżarnię hobbita. Wszystko jest kolorowe, zaprawiono – oprawione i leży, czekając na cięższe czasy. Przed nim przecież mianowanie i dyplomowanie.”
Stanisława Wokulskiego jako nauczyciela mianowanego, który „…poznał kulturę uczniowską, zgoła przypominającą ulice dość frywolnego pozytywistycznego miasta, a szkoła i edukacja staje się jego Izabelą, kokietuje go, zwodzi, kusi uwodzicielskim wzrokiem.”
Albusa Dumbledora jako nauczyciela dyplomowanego, który „…ma skłonność do filozofowania nad ludzkim życiem. Z jego ust uczniowie usłyszeli już niejedną mądrość życiową, a wiele czeka jeszcze na wypowiedzenie w dziale „ Myślodsiewni”.”
Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów i przyjemnej atmosfery w naszej szkole!