Goście z podstawówki

W środę 25 października odwiedziła nas klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie wraz z nauczycielką, p. Anną Nowak-Fiszer. Uczniowie najpierw wzięli udział w zajęciach dotyczących potrzeb i wartości związanych z pracą, a później w praktyczny sposób poznali dwa z zawodów nauczanych w naszej szkole – technik pojazdów samochodowych i technik przemysłu mody.

Grupa, która wybrała zajęcia w pracowni krawieckiej poznała tajniki szycia i projektowania odzieży. Z kolei miłośnicy motoryzacji nauczyli się odkręcać koła samochodowe i poznali rodzaje kluczy.

Zadania, z którymi przyszło się mierzyć uczniom, z pewnością sprawiły im sporo radości, o czym świadczy fakt, iż kilkoro naszych gości zadeklarowało, że w przyszłości chciałoby podjąć naukę w naszej szkole.

Były to pierwsze z serii zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, połączonych z warsztatami zawodoznawczymi, która nasza szkoła organizuje w tym roku dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.