Doradztwo zawodowe dla leszczyńskiej „jedynki”

W miniony poniedziałek, 20 listopada, gościliśmy klasę VII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Dziewczyny wzięły udział w zajęciach zawodoznawczych, prowadzonych przez p. Bartosza Wleklińskiego w pracowni mechatronicznej. Warto podkreślić, iż mimo początkowych oporów, świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i niechętnie opuszczały pracownię po skończonej pracy. W tym czasie chłopcy mieli możliwość poznać zasady działania urządzeń zdalnie sterowanych pod okiem p. Wiesława Pioterka.

Z kolei w środę, 22 listopada, odwiedziła nas klasa IV, również z leszczyńskiej „jedynki”. Część uczniów wzięła udział w zajęciach komputerowych, prowadzonych przez p. Zofię Kolasę, podczas których poprzez zabawę poznała zasady programowania. Druga grupa uczestniczyła w zajęciach fizycznych, prowadzonych przez p. Rafała Becelę. Uczniowie obserwowali doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu. Poznali też zasady działania paneli słonecznych oraz samochodu napędzanego wodorem.

Zarówno czwartoklasiści, jak i siódmoklasiści uczestniczyli również w zajęciach doradczych. Poznali grupy zawodów oraz kompetencje i predyspozycje, które warto posiadać, wybierając daną profesję.

Zajęcia bardzo podobały się naszym gościom, z czego niezmiernie się cieszymy. Liczymy, że jeszcze nas odwiedzą – i to nie jeden raz!