Doradztwo zawodowe dla uczniów z Dąbcza

W piątek, 3 listopada, odwiedziła nas młodzież z kolejnej szkoły podstawowej, tym razem z Dąbcza. Nasi goście uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego.

Chłopcy wzięli też udział w pokazie zdalnie sterowanych maszyn – wycieraczek samochodowych sterowanych symulowanym opadem, żurawia z wyciągarką oraz bramą wjazdową. Następnie odwiedzili pracownię obrabiarek skrawających.

Z kolei dziewczyny uczestniczyły w zajęciach krawieckich. Mimo początkowych obaw, świetnie poradziły sobie zarówno z szyciem, jak i z projektowaniem odzieży, czego efekty widać na zdjęciach. Żartowały nawet, że wiedzą już, jaki prezent chciałby znaleźć pod choinką – każda marzy teraz o maszynie do szycia. 🙂

Były to kolejne zajęcia z cyklu promującego kształcenie zawodowe, skierowanego do uczniów klas gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych.