Gościliśmy uczniów III klasy gimnazjum ze szkoły w Brennie

15 grudnia gościliśmy uczniów III klasy gimnazjum ze szkoły w Brennie. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich wzięła udział w zajęciach mechatroniczych prowadzonych przez p. Tomasza Andrzejczaka, podczas których zapoznała się zasadami zdalnego zarządzania urządzeniami elektrycznymi. W tym czasie ich koledzy i koleżanki sprawdzili swoje umiejętności w pracowni elektryczno-elektronicznej podczas zajęć pt. „Czy można zobaczyć prąd?” prowadzonych przez p. Sławomira Wolskiego. Na koniec cała klasa uczestniczyła w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Rozmawialiśmy na temat czym jest zawód – jaki zawód jest dla mnie najbardziej optymalny, młodzi ludzie mieli możliwość wykonania testu skłonności zawodowych oraz omówiliśmy klasyfikację zawodów według typologii Klimowa.